ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ІНСУЛЬТОМ

Щороку 29 жовтня у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом, який був встановлений Всесвітньою організацією по боротьбі з інсультом у 2006 році, з метою заклику до термінових активних дій у всесвітній боротьбі проти цього захворювання.

Інсульт є однією з основних причин смертності в Україні. Рівень захворюваності на інсульт в країні є одним з найвищих в Європі і становить близько 140 тисяч випадків на рік. Високим залишається рівень інвалідизації після інсульту. Щогодини інсульт трапляється в 11-ти українців, приблизно у 30% випадків він призводить до смерті. У середньому, протягом 5 років після інсульту виживає не більше 55% хворих.

Високий рівень захворюваності та інвалідизації від інсульту пов’язаний, передусім, з дуже низьким рівнем обізнаності населення щодо причин, симптомів (перших ознак) та наслідків інсульту.

Цього року до Всесвітнього дня боротьби з інсультом ДУ «Центр громадського здоровя МОЗ України» спільно з громадською організацією «Українська асоціація боротьби з інсультом» планує провести інформаційно-просвітницьку кампанію «Розпізнай інсульт». Мета кампанії – поінформувати громадян про причини та фактори ризику виникнення інсульту, навчити розпізнавати перші ознаки інсульту та що робити у разі, якщо стався інсульт; розповісти про сучасні можливості лікування та профілактики після інсульту.

Громадська організація «Українська асоціація боротьби з інсультом», за підтримки Європейського Альянсу пацієнтських організацій (SAFE), надрукувала інформаційні матеріали для населення:

а) комплекс брошур з питань надання допомоги при інсульті (розроблені організацією SAFE);

б) перекладений українською мовою Європейський план дій боротьби з інсультом у Європі на 2018-2030 роки (адаптований для населення);

в) брошуру «Інсульт. Для тих, кого це стосується» (інформація для пацієнтів та їх родин).

Завантажити електронні версії цих та інших матеріалів, розроблених до Всесвітнього дня боротьби з інсультом, можна за посиланням: https://is.gd/g7FOXb.