Діти та дорослі з синдромом Дауна (СД) мають бути вакциновані як згідно з Календарем

Діти та дорослі з синдромом Дауна (СД) мають бути вакциновані як згідно з Календарем, так і додатково. Адже вони хворіють частіше, аніж нормотипові пацієнти: їхня імунна система менш ефективно бореться з інфекціями, а фізіологічні особливості будови носоглотки сприяють частим ЛОР-інфекціям, які часто призводять до таких ускладнень як пневмонія, бронхіоліт та круп.

Крім того, пацієнти з СД схильні до шкірних висипань і надмірної сухості шкіри, тож у них вища вірогідність бактеріального інфікування шкіри внаслідок ускладнень інфекційних хвороб, таких як вітряна віспа. Ситуацію ускладнює і той факт, що близько 50% осіб із СД мають вроджені вади серця, неврологічні розлади тощо. Ці супутні патології можуть ускладнювати перебіг захворювань, і ризик летальних випадків при цьому суттєво збільшується.

Тож діти і дорослі з СД обов’язково мають бути щеплені як згідно з Національним календарем, так і рекомендованими вакцинами (як живими, так і неживими), насамперед від таких інфекцій:
🔹 Грип
🔹 Covid-19
🔹 Вітряна віспа (у випадку відсутності даних про перенесене захворювання чи проведені щеплення)
🔹 Пневмококова інфекція
🔹 Менінгококова інфекція (у випадках підвищеного ризику: проживання у приміщеннях з багатьма іншими людьми – притулках, центрах для біженців тощо).

Авторка: Катерина Попович, педіатриня, експертка Національний портал з імунізації, мама дитини з синдромом Дауна.